چرا ترمیم مو به روش HRS مناسب تر است؟

ما با تكنیك ترمیم موی HRS  که دارنده‌‌ی مجوز از وزارت بهداشت و یکی از بروزترین روش‌ها در آمریكا و اروپا، می‌باشد مشکل شما را حل می‌کنیم. در دنیای امروز ریزش ‌مو ابتدا به صورت مشکلی اجتماعی و به دنبال آن به عنوان مسئله‌ای روحی و روانی جلوه کرده و باعث عدم اعتماد‌ بنفس و در برخی موارد زمینه‌ساز و یا تشدید‌کننده‌ی افسردگی شخص می‌شود، لذا درمان آن موجب تغییرات مثبت و چشمگیری در روحیه و روابط اجتماعی و خانوادگی فرد خواهد شد. ریزش مو و علل آن

به‌طور متوسط روزانه ریزش ۵۰ الی ۱۰۰ تار مو در انسان، طبیعی می‌باشد که در ریزش غیر‌طبیعی مو، این تعداد افزایش پیدا می‌کند، بخصوص در هنگام استحمام.
ریزش مو در بین آقایان و خانم‌ها می‌تواند علل مختلفی داشته باشد: کمبود ویتامین و مواد معدنی در بدن، تأثیر برخی داروهای مصرفی، کمبود موادی چون روی و آهن ، ضعیف شدن بیش از حد بدن، شوک ناگهانی، کمبود پروتئین، مصرف سیگار و نوشیدنی‌های الکلی، اضطراب، یائسگی و زایمان، از جمله شایع‌ترین علل ریزش مو بین آقایان و خانم‌ها است.
در بین آقایان، علل ژنتیکی و طاسی مخصوص مردان نیز یکی از عوامل اضافی و اصلی ریزش مو می‌باشد.۹۵ درصد از ریزش موی آقایان مربوط به علل ژنتیکی می‌باشد. ریزش مو در آقایان ابتدا با عقب رفتن خط رشد مو آغاز شده و با کم‌پشت شدن مو ادامه پیدا می‌کند و یا این‌که موی قسمت بالای سر شروع به ریزش می‌کند.
آقایانی که دچار ریزش مو بر اثر عامل وراثتی (بخصوص از طرف نسل مادری)هستند می‌توانند افراد نسل مادری خود را در نظر گرفته و شکل آینده‌ی موهای خود را همانگونه تجسم کنند.
در بین خانم‌ها ریزش مو در هر قسمتی از سر، در آن واحد آغاز می‌شود و گاهی نیز به صورت نازک شدن تمامی موهای فرد می‌باشد. البته پدیده‌ی طاسی به ندرت در بین خانم‌ها مشاهده می‌شود.
در صورت نیاز به کسب اطلاعات تخصصی‌تر در مورد علت ریزش موی خود، (به ‌غیر از عامل وراثتی در آقایان) مشاوره با متخصصین در موارد ذیل توصیه می‌شود:
مشکلات مربوط به پوست سر، افراط در ور رفتن با موها(افراط در "سشوار" زدن، استفاده ازمواد آرایشی غیر استاندارد و...)، سندرم تخمدان پلی‌کیستیک، لوپوس، تنبلی تیروئید، تلوژن افلوویوم (Telogen Effluium)

تأثیرات فیزیکی و روانی ریزش مو بر انسان

حتی اگر ریزش مو سلامت جسمانی فرد را تحت تأثیر قرار ندهد، باز هم صرفاً تصور فرد از این‌که در مورد ظاهر او کلماتی همچون "طاس" به کار می‌رود و نیز افت سیمای ظاهری و احساس پیری، موجب بروز ناراحتی و مشکلاتی در زندگی اجتماعی، خانوادگی و حالات روحی او می‌شود.
با انجام ترمیم مو، نگرش اطرافیان به فرد و نگرش فرد به خود به سرعت تغییر پیدا کرده و اثرات مثبتی در کلیه‌ی مسائل زندگی شخص پدیدار می‌شود.

نکاتی در مورد ترس اشخاص از ترمیم مو

طی بررسی‌های به عمل آمده مشخص شده است که اکثر انسان‌ها نسبت به موضوع کاشت و ترمیم مو تا حدی احساس ترس می‌کنند. اصلی‌ترین این موارد عبارتند از:
۱- ترس از "سوزن" (تزریق - انژکسیون)! فرد به صورتی ناخودآگاه این احساس را دارد که در هنگام ترمیم مو متحمل درد خواهد شد.
۲- ترس از این که پس از انجام ترمیم مو، به هر علتی حالت قیافه‌ی شخص، نسبت به قبل از ترمیم مو بدتر شود و یا موهای جدید ترمیمی، به صورتی ساختگی (عروسکی) به نظر برسند.
۳- ترس از ایجاد زخم و جراحت بر روی پوست سر و یا عوارض دیگر.
منبع تمام این ترس‌ها ابتدا در عدم اطلاع کافی از روند و جزئیات ترمیم مو به روش جدیدHRS می‌باشد.
برای برطرف شدن ترس‌های ذکر شده، مانند ترس‌ از جای جراحت و زخم بر روی پوست سر و یا موفقیت‌آمیز نبودن ترمیم مو و ساختگی به نظر رسیدن آن و عوارض احتمالی دیگر و در کل برای مطمئن شدن از مزایای روش ترمیم موی HRS، که برخلاف بیشتر روش‌های قبلی هیچ‌یک از عارضه‌ها و مشکلات فوق را ندارد، از شمادعوت می ‌کنیم که با ما همراه باشید

ترمیم مو چیست؟

ترمیم مو یک عمل جراحی نیست. در ترمیم مو اقدام به بازسازی و پرپشت کردن موی سر با استفاده از روش‌های غیرپزشکی می‌شود.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو یک عمل جراحی است که در آن بخشی از پوست سر فرد (از قسمت عقب سر) برداشته شده و موهای آن در قسمت‌های کم‌پشت سر فرد (قسمت جلو)قرار داده می‌شود.

کدام‌یک را انتخاب کنیم، کاشت مو یا ترمیم مو؟

۱- همان‌طوری که گفته شد کاشت مو کلاً به روشی گفته می‌شود که طی آن از قسمت پشت سر شخص، موی مورد نیاز برداشته شده و در قسمت‌های بی‌مو قرار داده شود. یکی از مسائلی که بسیار مهم است، مسئله‌‌ی "خط رشد مو" در افراد می‌باشد. هر فردی دارای خط موی مخصوص به‌خود بوده و این مسئله به سن افراد و میزان ریزش موی آن‌ها نیز بستگی دارد، لذا هنگامی که شخص پیش از سن 40 سالگی اقدام به کاشت مو می‌کند مطمئناً به خاطر تداوم ریزش مو مجبور خواهد شد که با صرف هزینه‌ی بالای کاشت مو نسبت به ترمیم مو، چند بار دیگر عمل کاشت را در سنین مختلف تکرار کند، همین مسئله در مورد ترمیم مو نیز تا حدی وجود دارد اما میزان ریسک موفقیت عمل جراحی چندگانه در روش کاشت مو را نباید از نظر دور داشت، ضمن این که همان‌طوری که ذکر شد میزان هزینه‌ی ترمیم مو نیز بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌باشد ضمناً در روش ترمیم مو قواعدی وجود دارد که با اعمال آن بر روی خط موی فرد، با گذشت زمان خط مو نیز دچار تغییر شده و ظاهر شخص، کاملاً عادی به نظر می‌رسد ضمن این‌که از نظر نتیجه‌ی امر، دو روش هیچ تفاوت عمده‌ای ندارند.
۲- در روش کاشت مو گاه از دو تا چهار روش نام برده می‌شود که مشهورترین آن‌ها (FUE) (کهFIT هم گفته می‌شود) و (FUT) و (SUT) بوده و روشی نیز وجود دارد که ترکیبی از دو روش (FUT) و (FUE)است و عمل جراحی خیلی بزرگی محسوب می‌‌شود.
نکته‌ی قابل توجه این است که بین انجام دهندگان این روش‌های کاشت مو، هیچ‌گونه اتفاق نظری در مورد بهتر بودن یکی از روش‌ها نسبت به دیگری وجود ندارد، ضمن این که در همگی این روش‌ها عمل‌های جراحی ناموفق نیز مشاهده می‌شود که یکی از عوارض آن، ماندن جای زخم (اسکار) بر سر طاس بیمار تا آخر عمر است.
در بعضی موارد و از جمله طاسی‌های نوع 5 به بالا، بانک موی شخص، کفاف پر کردن جای خالی را نمی‌دهد و یا در آینده تکرار عمل جراحی به دلیل فقر بانک مو امکان‌ناپذیر شده و در حقیقت عمل جراحی مذکور در درازمدت به صورت نیمه‌کاره باقی می‌ماند. دفعات کاشت مو بستگی به میزان سن، کم‌پشت بودن موها،جنس‌مو، پرپشتی ناحیه‌ی دهنده‌ی مو(پشت سر) و نوع پوست آن و نیز سابقه‌ی قبلی کاشت مو دارد.
به جرأت می‌توان گفت که هیچ‌یک از این روش‌های کاشت مو در همه‌ی موارد موفقیت‌آمیز نبوده است و دارای "ریسک" قابل توجهی است و بحث بر سر خوبی و بدی هر یک از روش‌های کاشت مو نیز هنوز حتی در سطح جهانی ادامه دارد.
به عنوان مثال و برای آشنایی بی‌طرفانه‌تر ‌به منتخبی از موارد مقایسه‌ شده بین دو روش کاشت موی (FIT) و (FUT) توجه کنید

 

موارد مقایسه

کاشت مو به روشFUT

کاشت مو به روشFIT

توضیحات

ماندن جای زخم در پشت سر (جوشگاه)

به شکل نوار ولی با اندازه‌ی کوچکتر

به شکل بیضی ولی با اندازه‌ی بزرگتر

در صورت به کار بردن فنون جدید، اثر زخم کمتر خواهد شد.

ضریب زنده ماندن گرافت‌ها (پیازهای مو)

زیاد

کم

 

ضریب آسیب دیدن گرافت‌ها

کم

زیاد

 

ضریب زنده ماندن گرافت‌ها (پیازهای مو)

زیاد

کم

 

مرغوبیت گرافت‌ها

خوب

نسبتاً خوب

بستگی به جنس پوست و موی بیمار و مهارت پزشک دارد

استفاده از موی بدن

-

+

 

زمان انجام عمل

تا ۵ ساعت

تا ۱۲ ساعت

 

هزینه

معمولاً کمتر

معمولاً بیشتر

 

راندمان و نتیجه‌ی عمل

کمتر

بیشتر

در این مورد توانایی پزشک و مهارت او حرف اول را می‌زندنتیجه‌ی مقایسه: روش کاشت مو در بهترین حالت‌های خود نیز دارای ریسک بسیار بیشتر و هزینه‌ی بالاتری نسبت به ترمیم مو است. ریسک بالای کاشت مو یک تبلیغات از طرف ما نیست و در کاشت مو به عنوان پدیده‌‌ی X خوانده می‌شود و بارها مشاهده شده است، ضمن این‌ که گاهی اوقات به دلیل کمبود اطلاعات و یا عدم رعایت موارد ضروری توسط خود شخص (قبل و بعد از عمل) این عمل جراحی با شکست مواجه می‌شود. درد و سوزش خفیف در ناحیه‌ی بخیه‌های پشت سر، تورم پیشانی و صورت ، تشکیل دلمه های کوچک بر روی محل های کاشت، از مراحل عادی کاشت مو است و اگر خدایی ناکرده بیمار با عوارض شدید روبرو شود این عوارض شامل: خونریزی، عفونت ، و باقی ماندن جای آشکار زخم خواهد بود.
لازم به یادآوری است که از نظر تعدادی از دست‌اندکاران موضوع مو، دو روش کاشت مو و ترمیم مو حوزه‌های جداگانه‌ای دارند و لازم است بسته به شرایط بیمار انتخاب یکی از آن‌ها توسط پزشک متخصص انجام گیرد.

چرا می‌گوییم ترمیم مو به روش HRS مناسب‌تر است

۱- نخستین ویژگی این روش در این نکته نهفته است که از بانک موی شما استفاده نمی‌کند. ابتدا موی شما و سایر موارد مرتبط به دقیق‌ترین شکل ممکن و با آخرین تکنیک‌های موجود در جهان بررسی‌ کامل شده و سپس از بانک موی کلینیک، همزاد موی شما که کاملاً هم‌جنس و هم‌رنگ موی طبیعی شماست (تار موهای صد در صد طبیعی) تعیین و انتخاب می‌شود.

در روند ترمیم موی HRS پروسه‌‌ی جراحی کلاً حذف شده است. روش کلی تکنیک ترمیم مو به این صورت است که موهایی طبیعی از جنس ،رنگ و حتی میزان موهای سفیدی که در سر شما وجود دارد (موی هم‌کد) تهیه و سپس بر روی لایه‌ای فوق‌العاده نازک و نامرئی قرار گرفته و لایه‌ی مذکور که اصطلاحاً پوست مصنوعی نامیده می‌شود با استفاده از چسبهای مخصوص و سلولزی بر روی پوست سر فرد قرار می‌گیرد.لازم به ذکر است که به خاطر استفاده از مواد سلولزی ،پوست سر تنفس لازم را داشته و در زمان تعریق و استحمام، منافذ پوست مسدود نمی‌شود.

۲- نحوه‌ی ترمیم مو نسبت به کاشت مو بسیار راحت‌تر است و هیچ‌یک از عوارض کاشت مو را ندارد و فاقد هرگونه "ریسک" بوده و از نظر مالی نیز مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌باشد.
۳- -ترمیم مو بسته به وضعیت ریزش موی فرد، به سه طریق قابل انجام است:
الف – به طریق زیر پوست.
ب- به طریق روی پوست.
پ- به طریق لابه‌لای مو.

مقایسه‌ی ترمیم مو به روش HRS با روش‌های قدیمی ترمیم مو

۱- درترمیم مو به روش HRS از موهای صد در صد طبیعی استفاده می‌شود، ولی در ترمیم موها به روش سنتی و قدیمی از مخلوط موهای طبیعی و الیاف پلاستیکی استفاده می کنند.
۲- درترمیم مو به روش HRS برای قسمت جلوی سرو شقیقه ها(که معمولاً ضخامت موها در آن قسمت نازک‌تر از پشت سر می‌باشد) به همان شکل از موهای نازک استفاده می‌شود و برای پشت سر از موهای ضخیمتر استفاده می‌کنند.
۳- در ترمیم مو به روشHRS موهایی که ماهیتشان راست چین است یعنی خواب مو به سمت راست می‌باشد در قسمت راست سر استفاده می‌شود و موهایی که ماهیتشان چپ‌چین است یعنی خواب آن به سمت چپ است در قسمت چپ استفاده می‌شود.
۴- ترمیم مو به روش های سنتی و قدیمی فاقد خط رویش (هیر لاین) وخط فرق هستند ویکی از اصلی ترین وجه‌تمایز روش ,HRS خط رویش وخط فرق کاملا طبیعی آن است.
۵- تمامی مواد به کار رفته در ترمیم مو به روش HRS کاملاً بهداشتی بوده و دارای تأییدیه از نهادها و سازمان‌های جهانی می‌باشند در حالی که یکی از معایب ترمیم مو به روش‌های قدیمی استفاده از مواد صنعتی و نامرغوب است.
۶- از دیگر معایب ترمیم مو به روش‌های قدیمی تراکم موی بسیار کم آن می‌باش، در حالی که تراکم موهای ترمیم شده به روش HRS بسیار بالاست.
۷- نکته‌ی دیگری که لازم به ذکر است، استفاده وبهره مندی روش ترمیم موی HRSاز دانش نوین و بروز دنیاست، به‌صورتی که افراد بعد از ترمیم مو با این روش به هیچ عنوان دچار هیچ‌گونه عوارض ،حساسیت یا بیماری قارچی و ... نمی‌شوند.
۸- استحمام همه‌روزه ، استفاده از"سونا" ، استخر ، انجام تمامی فعالیتهای ورزشی و... قابلیت رنگ و "مش" ، امکان استفاده از"سشوار"، اتوی مو، ژل وانواع محصولات مو... از جمله مزایا و برتری‌های این روش نسبت به سایر روش‌های ترمیم مو می‌باشد.

هزینه‌ی ترمیم مو به روش HRS

با این‌ که هزینه‌های پیوند مو مشخص هستند اما برآورد دقیق پس از مراجعه‌ی فرد و بررسی میزان ریزش مو و عوامل مربوطه، به صورت رایگان انجام و اعلام می‌گردد. لازم است که عزیزانمان در برآورد هزینه‌ی ترمیم مو به سه عامل توجه کنند:
۱- نسبت به قیمت‌های پایین‌تر از حد معمول، دقت کنید.
۲- از احتمال استفاده از مواد درجه 2 و الیاف‌های مصنوعی به جای موی طبیعی توسط برخی از مراکز سودجو آگاه باشید.
۳- از دیگر مواردی که این‌گونه مراکز برای پایین آوردن هزینه‌ی خود انجام می‌دهند، استفاده از افرادی با تخصص‌های مشابه به جای متخصص اصلی می ‌باشد.

سؤالات متداول در مورد ترمیم مو به روش HRS

آیا روش ترمیم موی HRS در ایران از مجوز لازم برخوردار است؟
پاسخ: بله روش ترمیم موی HRS از وزارت بهداشت مجوز لازمه را دارد.

 

جواد. ت

من فوتبالیست هستم و هر روز یک جلسه و بعضی مواقع دو جلسه تمرین دارم آیا از نظر عرق کردن و استحمام زیاد در این روش از ترمیم مو مشکلی خواهم داشت؟
پاسخ: به‌هیچ‌وجه مشکلی نخواهید داشت. نه تنها شما بلکه فعالان دیگر رشته‌های ورزشی نیز می‌توانند پس از استفاده از این روش ترمیم مو به راحتی به فعالیت‌های ورزشی خود ادامه دهند.

ب. م

آیا تکنیک ترمیم مو برای افرادی که شیمی درمانی کرده‌اند نیز قابل انجام است؟
پاسخ: بله تکنیک HRS در مورد افرادی که شیمی‌درمانی کرده‌اند نیز کاملاً کاربرد دارد و از موادی استفاده می شود که کاملا بدون حساسیت می باشد.

رضا. م

من دچار "پسوریازیس" هستم آیا می‌توانم از این روش ترمیم مو استفاده کنم؟
پاسخ: کلاً روش ترمیم موی HRS برای انواع سوختگی ، لیکن پلان ، آلوپسی، پسوریازیس و شیمی درمانی کاربرد کامل دارد.

رضا.م

چند سال است که موهای من تتک شده است و همین‌طور دارد می‌ریزد، الان 26 ساله هستم به نظر شما باید چه‌ کار کنم؟ برای من کاشت مو بهتر است یا ترمیم مو؟
پاسخ: چون ریزش موی شما هنوز ادامه دارد و در سنین جوانی نیز هستید، کاشت مو مناسب نیست و بهتر است با خیال راحت از روش ترمیم موی HRS استفاده کنید.

آرش.ن

آیا موهایی که می‌کارید واقعی هستند؟ احتمال ندارد که این موها دوباره بریزند؟
پاسخ: در این روش ترمیم مو، از موهای طبیعی هم‌جنس و هم‌رنگ خود شما (هم‌کد) استفاده می‌شود و آن‌ها هیچگونه ریزشی نخواهند داشت.

ن.ا

من دچار طاسی هستم و بانک موی کمی دارم شما چه روشی را برای من پیشنهاد می‌کنید؟
پاسخ: بدیهی است که در مورد شما فقط روش ترمیم مو قابل اجراست ، ضمن این که شما با این روش صاحب خط رشد (هم‌کد) موی شما و با جنس موی طبیعی خواهند مو و هم‌چنین خط فرق طبیعی نیز خواهید شد و این موضوع در چهره‌ی خانم‌ها اهمیت بیشتری نیز دارد. موها هم‌رنگ و هم‌جنس بود.

مژگان. م

با توجه به شرایط و واقعیت‌های روش‌های مختلف کاشت مو و ترمیم مو، به این نتیجه می‌رسیم که افرادی که هنوز ریزش موی سر آن‌ها متوقف نشده است، بهتر است که از روش ترمیم موی HRS استفاده کنند. این روش دارای مجوز بوده و برترین روش ترمیم مو در سطح جهان است. هیچ‌گونه عمل جراحی در این روش به کار نمی‌رود و دارای هیچ‌نوع عوارض بعدی یا ریسک عدم موفقیت نمی‌باشد و از نظر هزینه نیز مقرون‌به‌صرفه‌تر است. کسانی که در کلینیک ما از روش ترمیم موی HRS استفاده کرده‌اند، هم‌اکنون در مشاغل و فعالیت‌های گوناگون خود اعم از تجاری، اداری و ورزشی به راحتی و با اعتماد‌بنفس بالا به فعالیت‌های روزمره‌ی خود مشغولند

مرکز ترمیم مو ملودی سروش

در دنیای امروز ریزش ‌مو ابتدا به صورت مشکلی اجتماعی و به دنبال آن به عنوان مسئله‌ای روحی و روانی جلوه کرده و باعث عدم اعتماد‌ بنفس و در برخی موارد زمینه‌ساز و یا تشدید‌کننده‌ی افسردگی شخص می‌شود، لذا درمان آن موجب تغییرات مثبت و چشمگیری در روحیه و روابط اجتماعی و خانوادگی فرد خواهد شد. برای یافتن بهترین راه حل می توانید با شماره ۸۸۹۰۹۰۹۸ -۰۲۱ تماس گرفته و زمان مشاوره رایگان خود را همین الان رزرو کنید

arshaweb.com

    تهران ،میدان ونک ،ضلع شمال شرقی، کوچه شهید صانعی، پلاک ۳۳، ساختمان پزشکان صدف، طبقه سوم، واحد ۲۸

  (021) ۹۸ ۹۰ ۹۰ ۸۸ 
   (021) ۹۹ ۹۰ ۹۰ ۸۸

    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تماس با ما